понеділок, 26 лютого 2024 р.

Виставка-конкурс " Нова українська школа Черкащини" 2024



Національно-патріотичне виховання на уроках української мови та літератури в контексті війни


Національно - патріотичне виховання на уроках української мови та літератури в контексті війни

 

 


ЗМІСТ

ВСТУП................................................................................................. 3

ФОРМУВАННЯНАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ НУШИКІВ: ВІД ТЕОРІЇ ДО ПРАКТИКИ............................................... 4

 АКТИВІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ НА ПРАКТИЦІ................................................................................................... 13

ВИСНОВОК........................................................................................ 22

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ......................................... 23

ДОДАТКИ........................................................................................... 22


 

                                                  Анотація

Посібник для вчителів української мови та літератури присвячено актуальній темі національно-патріотичного виховання учнів 5 класів НУШ у контексті війни та сучасної дійсності. Автор ставить перед собою завдання висвітлити важливі аспекти цього виховання та надати вчителям конкретні інструменти для його успішної реалізації. 

У посібнику обгрунтовується національно-патріотичне виховання як ключовий компонент освітнього процесу, спрямований на формування свідомих громадян та патріотів.

Автор підкреслює важливість не лише передачі знань, але й виховання соціального досвіду, культури міжнаціональних взаємин та інших аспектів особистісного розвитку.  Посібник розглядає завдання, які стоять перед закладами освіти у плануванні та реалізації виховної роботи, зокрема на уроках української мови та літератури.

Автор надає конкретні приклади організації виховного процесу, враховуючи приклади авторитетних наставників-учителів та вплив шкільного середовища на формування патріотичних цінностей.  Окрема увага приділяється використанню інноваційних педагогічних технологій для зроблення виховання цікавим та ефективним для учнів. Посібник визначає цінність своїх матеріалів у контексті внеску у розвиток освітнього процесу та підвищення рівня громадянської активності серед учнів.  Загалом, цей посібник створений з метою допомогти вчителям української мови та літератури у впровадженні національно-патріотичного виховання, надаючи їм не лише теоретичні підстави, але й конкретні інструменти для практичної реалізації цієї важливої задачі.

 

 

 




 


XVI Всеукраїнська інтернет-олімпіада "На Урок" ( Зима 2023)




Активними учасниками   інтернет-олімпіади є ліцеїсти
 5-Б,7,8-В,9-Б,11-А класів


























 















25 лютого 2024 року, виповнилося 153 роки із дня народження Лесі Українки

 25 лютого 2024 року, виповнюється 153 роки із дня народження української поетеси, письменниці, драматургині, громадсько-політичної діячки й співзасновниці «Української соціал-демократії» Лесі Українки

9-Б

Гра "Факт чи фейк"

" Словами серденька не одурити"

Леся Українка






8-В
" Хто не жив посеред бурі,той ціни не знає силі"
Літературна вікторина




7 клас
" Хто не був високо, той зроду не збагне,як страшно впасти"

" Без надії сподіваюсь"
Знайди цитату поезії









четвер, 22 лютого 2024 р.

3 лютого, відзначають Всесвітній день боротьби з ненормативною лексикою

 



День боротьби з ненормативною лексикою виник з ініціативи користувачів соціальних мереж у 2022 році та відзначається 3 лютого. Ідея свята полягає у необхідності виховання культури спілкування у дітей і зменшення використання злослів'я у дорослих. Саме дорослі є прикладом для молодшого покоління.

Засилля нецензурної лайки у житті іноді дуже велике. Філологи вважають, що якщо вона є, то це потреба суспільства і ненормативна лексика має право на життя. У наші дні подібна лайка зазвичай розуміється як сильне емоційне використання заборонених термінів для здійснення таких дій, як образа, випуск пари, посилення сказаного або просто сигнал про невдоволення. Люди дуже часто забувають про це і вона стає в розряд слів паразитів, які "прикрашають" нашу промову з приводу і без. Ключовий момент у всьому цьому те, що з негативом у нашому житті треба працювати. Якщо його просто ігнорувати, проблема не зникне сама собою.

 







 


вівторок, 20 лютого 2024 р.

Міжнародний день рідної мови 2024

 У 1999-му році, за даними проекту DilovaMova.com, на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Датою щорічного свята вибрано 21-е лютого. Це всесвітне свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності, які все ще продовжують зберігати в собі ряд проблем, вирішення яких видається складним завданням.

Зроблені кроки по збереженню і поширенню рідних мов на практиці показали, що це активно служить зміцненню солідарності і терпимості, розширенню взаєморозуміння і діалогу, що особливо цінно для нас і нашої власної, сучасної культури і традицій.